Aktif İstihdam; odaklandığı alan ve konularda özelleştirilmiş hizmetler vermek üzere, 2016 yılında faaliyete başlamıştır. İnsan Kaynakları Yönetimi alanına ilişkin hizmetleri, 2005 yılında kurulan Arbe Elan Danışmanlık’ın devamı niteliğindedir. 

Faaliyete başladığı günden bugüne farklı sektörlerden farklı büyüklükteki işletmelere, kamu kurumlarından kâr amacı gütmeyen kuruluşlara kadar birçok organizasyona yönetim danışmanlığı kapsamındaki bilinen hizmetleri genel geçer uygulamaların ötesinde yaklaşım ve modellerle sağlamaktadır. Bu nedenle kısa sürede hizmet alanları artmış, nitelikli bir proje deneyim portföyüne ulaşmıştır. 

Aktif İstihdam’ın Özel İstihdam Büroları Yönetmeliğine uygun yapılanması ve Türkiye İş Kurumu’nun denetiminde istihdama aracılık faaliyetleri ise 2018 yılında başlamıştır. Etkin bir yönetimle sağlıklı büyümeyi hedefleyen organizasyonların uygun ve sürdürülebilir çözüm arayışlarında karşılarına çıkan en önemli sorunlardan birinin de “nitelikli iş gücünü firmalarına çekmek, istihdam etmek, yüksek yönetim maliyetine katlanmak zorunda kalmadan işletmelerinde tutmak” olduğunu bilen, deneyimli ve alanında uzman ekibiyle bu konuda da özelleştirilmiş çözümler geliştirmiştir.